Підприємство -> Новини - Сучасні методи ідентифікації країн світу

УкраїнськийРусскийEnglish
 Підприємство -> Новини
Сучасні методи ідентифікації країн світу

Одним із найпопулярніших заходів серед сучасних методів, прийнятих у світі з ліквідації інфекцій, небезпечних для тварин і людей, є ідентифікація худоби й відстеження всього життя тварин до потрапляння їх на стіл споживачам.

Так, наприклад, крім традиційної ідентифікації тварин, що містить у собі прикріплення двох бирок на кожне вухо тварини, занесення всієї інформації про тварину в автоматизовану базу даних і видачу власникам відповідних документів, (така система прийнята всіма країнами Євросоюзу, і вводиться зараз в Україні), у світі останнім часом широко використовують ідентифікацію тварин за допомогою
радіочастоти (електронна ідентифікація).


Електронна ідентифікація являє собою наступний процес: чип, з розміром не більше рисового зерна, на якому записана інформація про тварину, вживлюється шляхом ін'єкції під шкіру тварини. При використанні пристрою, що зчитує, або сканера, що перебуває усередині чипа електронна схема посилає назовні кодової номер. Сканер розшифровує (декодує) сигнал і показує на дисплеї ідентифікаційний номер тварини. Звичайно ідентифікаційний номер містить дані про країну-виробника, господарство, особистий код тварини.


Ідентифікація необхідна при впізнанні зниклих тварин, у випадках страхування, рішення різного роду суперечок, запобіганні навмисної підміни тварин. Подібна практика здійснюється не тільки для тварин, але й для різних предметів, особливо дорогих, наприклад, у супермаркетах, електронні мітки «вживляють» у товари, а в парках розваг в Данії таким чином не дають загубитися жодній дитині. У
більшості країн електронна система ідентифікації тварин уведена в дію також в обов'язковому порядку. Так, метод ідентифікації за допомогою радіочастоти вже рік діє в Австралії, і досить успішно. Якщо виявиться спалах захворювання, протягом декількох секунд можна відстежити й визначити хвору тварину, дізнатися , звідки вона надійшла, хто власник і таке ін. А це означає, що відразу можна
ізолювати небезпечний район, а в інших люди зможуть спокійно продовжувати працювати. На Україні електронна ідентифікація для тварин є добровільною.


Деякі фермери використають метод аналізу малюнка сітківки ока тварин. Досить піднести до очей тварини спеціальну камеру, і електронний аналізатор зчитує зображення, що так само унікальним, як і відбитки пальців у людини. Перевага полягає в тому, що якщо датчик для електронної ідентифікації може загубитися, то тут це практично виключено.


Проконтролювати тварину й усе, що з неї отримано після забою, можна й за допомогою аналізу ДНК. Так, у Японії вже діє така система у великих супермаркетах. Покупець легко може дізнатися про те, що йому продають. Наприклад, чи дійсно він купує «екологічно чисте» м'ясо, чи ні. Попутно можна взнати й про наявність у м'ясі гормонів.


Українська система ідентифікації і реєстрації худоби також має за кінцеву мету захистити вітчизняного споживача м'ясо-молочної продукції: всі відомості, що мають відношення до якості продуктів, будуть у швидкому майбутньому відображатися на етикетках.

 
© 2005 ВАТ "Київська поліграфічна фабрика «Зоря». Developed by Deep Vision